Internationaal Biosecurity Symposium Op woensdag 14 mei 2025 organiseert Bureau Biosecurity voor het eerst een internationaal biosecurity symposium. Internationaal vooraanstaande sprekers vertellen over biosecurity en dual-use.
Terugblik Biosecurity Kennisdag 2024 Net als voorgaande jaren trok de Biosecurity Kennisdag ook dit jaar veel enthousiaste deelnemers. Op de Kennisdag was veel aandacht voor Artificial Intelligence.
Nieuw: Biosecurity Escaperoom Tijdens de Biosecurity Kennisdag is de Biosecurity Escaperoom gelanceerd. In de escaperoom gaan deelnemers de uitdaging aan om een biosecurity scenario op te lossen.
Publicaties In het najaar zijn verschillende publicaties verschenen die van belang zijn voor biosecurity.
ISO 35001:2019 Per november 2019 is CWA 15793 Laboratory biorisk management standard omgezet naar ISO 35001:2019 Biorisk management for laboratories and other related organisations.
Seminar Exportcontrole en strategische goederen Wegens aanhoudend succes zal het Ministerie van Buitenlandse Zaken opnieuw een seminar organiseren over exportcontrole van strategische goederen.
Samen naar een realistisch biosecuritybeleid Tijdens de Biosecurity Kennisdag heeft Bureau Biosecurity een vijftal dialoogsessies georganiseerd om de dialoog te faciliteren tussen de overheid en professionals met betrekking tot de aanstaande biosecuritywetgeving.
Symposium BVF platform Graag brengen we een symposium georganiseerd door het BVF platform en hun Belgische collega’s onder de aandacht. Het symposium heeft als titel: “Emergency preparedness and response.
Biosafety en Biosecurity in de Global Health Security Agenda Sinds dit jaar leidt Nederland het aandachtsgebied “Biosafety and Biosecurity” binnen de internationale Global Health Security Agenda, en is actief betrokken bij de onderwerpen “Antimicrobiële resistentie” en “Zoönoses”.